بهترین مبل شویی در اصفهان

1400/11/13 16:14:48

از تاریخچه فرش بافی در قوچان و شیروان و بجنورد و درگز چه می دانید؟

 

قوچان, شیروان, بجنورد, درگز: عمده مناطق مذکور محل زندگی کردانی است که در طی سده های اخیر توسط حکومت های مرکزی از غرب کشور به این مناطق کوچ داده شده اند.

 

لذا عمده قالی های اصیل ان ها به ویژه قوچان, از نوع قالی های کردی ایران است. اما ویژگی نوع پشم مصرفی باعث گردید که تغییراتی در کیفیت بسیاری از این قالیچه ها به وجود اید.

 

بهترین مبل شویی در اصفهان لذا تفاوت زیادی بین قالی های غرب کشور یا همان کردستان و قالی های کردی شمال خراسان وجود دارد. اما متاسفانه مناطق شمال خراسان به ویژه قوچان در طی دو دهه گذشته از بافت سنتی و اصیل خود جدا شده اند.

 

که امروزه با گرایش به قالی های سبک نایین و کاشان و حتی کرمان با کمترین کیفیت به تولید قالی های ارزان قیمت اشتغال دارند. علیرغم استفاده از طرح های مذکور کلیه ویژگی های بافت ان ها نظیر نوع گره, نحوه شیرازه بافی, چله کشی, ابعاد و…کاملا منطبق با قالی های مناطق جنوبی تر مانند مشهد و سبزوار و نیشابور است.

 

بهترین مبل شویی در اصفهان برای اطلاع از چگونگی ویژگی های اصیل کردی در شمال خراسان مطالعات دیگری مورد نیاز است که هنوز نگارنده موفق به انجام ان نشده است.

 

ویژگی های تاریخی و جغرافیایی اصفهان: اصفهان در دوران هخامنشی به نام کی شناخته شده است و پارتیکا که امروز فریدون نامیده می شود از نواحی اباد و مشهور ان بوده است.

 

در زمان اشکانیان اصفهان قلمرو یکی از پادشاهان بوده است و در دوره ساسانیان اعضای هفت خانواده بزرگ ایرانی که دارای مشاغل عمده و مناصب سلطنتی بوده اند در اصفهان سکونت داشته اند و این شهر جزء حکمرانی انان به شمار می رفته است. اصفهان در یکی از بهترین بخش های ایران قرار دارد. ادامه در مطلب بعدی…بهترین مبل شویی در اصفهان قالیشویی و مبل شویی اصیل اصفهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *